OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 NIEDZIELA ADWENTU i ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 24.12.2017r.

1. Kończymy tegoroczny Adwent, dzisiaj wigilija Bożego Narodzenia. O zmierzchu zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, zadbajmy o jej religijną oprawę. Pamiętajmy o modlitwie za rodzinę, o czytaniu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, o łamaniu się opłatkiem, o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

2. Msza św. Pasterka dzisiaj o północy w Kościele parafialnym.

3. Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na pomoc dla kościoła na wszchodzie. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

4. Jutro uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. będą odprawione wg nowego porządku: 9.30. Biała; 10.40. Linówko; 12.00. Długie; 13.30. Lutkowo; 15.00. Starzyce.

5. W drugi dzień świąt Msze św. będą odprawione wg nowego porządku. Ofiary składane w tym dniu na tace będą przeznaczone na wydział teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

6. W środę św. Jana Apostoła i ewangelisty.

7. W czwartek święto świętych Młodzianków.

8. W przyszłą Niedzielę – święto Świętej Rodziny w czasie mszy św. odnowienie przyżeczeń małżeńskich. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.