Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna.

LUTKOWO
1. Dzisiaj w Lutkowie dzieci z klasy III przyjęły po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa w Komunii świętej. Życzę dzieciom Bożego błogosławieństwa i wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem na całe życie. Rodziców tych dzieci proszę, aby dołożyli wszelkich starań, aby w dzieciach rozwijać życie duchowe i sakramentalne.
2. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci za trud włożony w przygotowanie dzieci do przyjęcia kolejnych sakramentów. Bardzo dziękuję za wspaniały prezent do naszego kościoła w postaci kociołka na wodę święconą. Dziękuję Wam drodzy rodzice za posprzątanie i piękną dekorację kościoła. Wam kochane dzieci dziękuję za bardzo dobre przygotowanie się do tej wielkiej uroczystości, życzę Wam i waszym rodzicom, aby Pan Jezus na zawsze był dla was najlepszym Przyjacielem.
3. Aby przedłużyć radość Pierwszej Komunii św. w naszym kościele dzieci będą uczestniczyć w swoich strojach liturgicznych we Mszy św. we wszystkie niedziele maja.

1. W poniedziałek 3 maja liturgiczna uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto Konstytucji 3 maja 1791r.
2. Msze św. 3 maja będą odprawione: Biała 8.30; Długie 9.45; Lutkowo 11.00. W Linówku o 12.30. Nabożeństwo majowe i w Starzycach o 13.15. Nabożeństwo majowe.
3. Nabożeństwa majowe będą odprawiane na filiach przed Mszą św. w dni powszednie. W kościele parafialnym w sobotę o godz. 17.00. a w środę na placu przy figurce Matki Bożej. Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka nabożeństwa majowe ofiarujemy w intencji o zakończenie pandemii koronawirusa.
4. W pierwszy piątek miesiąca 7 maja odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.
5. Spowiedź dzieci które przystąpią do I Komunii św. 16 i 23 maja będzie w najbliższy piątek o godz. 17.00. w kaplicy w Starzycach.
6. W sobotę 8 maja liturgiczna uroczystość św. Stanisława BP M. Głównego Patrona Polski. Msza św. o g. 17.00. w kościele parafialnym.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę wielu Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii.
9. Zapowiedzi przedślubne:

Maciej Krzysztof Szabat, kawaler, zam. Biała
Monika Mikołajek, panna, zam. Biała (3).

Kacper Kruczyński, kawaler, zam. Długie
Aleksandra Florkowska, panna, zam. Dąbrowa (1).